Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

piątek, Marzec 15, 2024

mar
11
mar/11 16:00 - mar/15 18:00

Oddzaił PAN w Poznaniu
Pałac Działyńskich , Stary Rynek 78/79
Sala Turkusowa

Światowy 15. Tydzień Mózgu w Poznaniu

15. Tydzień Mózgu w Poznaniu (w ramach Światowego Tygodnia Mózgu) odbędzie się w dniach 11-15 marca 2024 r. w Pałacu Działyńskich przy Starym Rynku w Poznaniu.

Podczas pięciu spotkań dziesięciu naukowców, specjalistów z różnych dziedzin nauki będzie odkrywało przed nami tajemnice działania naszego układu nerwowego. Dowiemy się m.in., dlaczego dopada nas depresja zimowa? Co robić, kiedy myśli biegają bez ładu i nie możemy się skupić? Czy rzeczywiście jak oczy nie widzą to sercu nie żal? Czy depresja boli? Co siedzi w mózgu dyktatora? A także usłyszymy, jak szkodzi naszemu mózgowi miedź i czy można naprawiać mózg za pomocą impulsów elektrycznych. Będzie też można się dowiedzieć, czy pamięć jest ulotna i ile miejsca mamy w mózgu na zapamiętywane myśli.
W podróż w świat najnowszych doniesień zabiorą Państwa wykładowcy 15. Tygodnia Mózgu w Poznaniu!

 

Odkrywaj z nami tajemnice mózgu!

 

Szczegółowe informacje wraz z programem - https://poznan.pan.pl/tydzienmozgu/

 

 

mar
15
mar/15 12:00 - mar/15 14:00

Platforma Zoom 

https://zoom.us/j/98892494990

Identyfikator spotkania: 988 9249 4990

Wykład pt."Wykorzystanie algorytmów sztucznej inteligencji w tworzeniu modeli 3D na podstawie skaningu laserowego oraz fotogrametrii - praktyczne przykłady zastosowań”

W bieżącym semestrze letnim 2023/2024 Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu kontynuuje swoją inicjatywę edukacyjną poświęconą sztucznej inteligencji, oferując serię fascynujących wykładów pod hasłem "Sztuczna inteligencja – nowe horyzonty w nauce". Z entuzjazmem zapraszamy wszystkich zainteresowanych do odkrywania możliwości i wyzwań, jakie niesie ze sobą rozwój sztucznej inteligencji oraz jej wpływu na różne dziedziny nauki.
 

Wykłady te są nie tylko okazją do poszerzenia wiedzy, ale również do dyskusji o etycznych i społecznych aspektach rozwoju sztucznej inteligencji. Zapraszamy studentów, naukowców, praktyków oraz wszystkich zainteresowanych do dołączenia do nas i wspólnego zgłębiania tajemnic i możliwości, jakie niesie ze sobą sztuczna inteligencja w kształtowaniu przyszłości nauki i technologii.
 

Już 15 marca br. o godz. 12.00 zapraszamy na wykład prof. UPP dr. ha. Ireneusza Laksa pt.Wykorzystanie algorytmów sztucznej inteligencji w tworzeniu modeli 3D na podstawie skaningu laserowego oraz fotogrametrii - praktyczne przykłady zastosowań”

 

Zapraszamy do udziału w praktycznym pokazie zastosowań algorytmów sztucznej inteligencji do analizy dużych zbiorów danych niezbędnych do tworzenia wysokiej jakości modeli 3D bazujących na akwizycji danych z nalotów LIDAR oraz zdjęć lotniczych lub naziemnych. Przedstawione zostaną praktyczne przykłady wykorzystania topowych aplikacjiwykorzystujących algorytmy AI do post-processing’u danych skaningu laserowego oraz fotogrametrii w praktyce inżynierskiej.

 

Prof. UPP dr hab. inż. Ireneusz Laks
Kierownik Centrum E-learningu, Kierownik Katedry Budownictwa i Geoinżynierii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Pracownia Mechaniki i Metod Komputerowych. Aktywność naukowa ukierunkowana na wykorzystanie metod numerycznych w modelowaniu transformacji przepływu w sieciach rzecznych. Współautor i główny programista komputerowego systemu modelowania przepływów nieustalonych w sieciach rzecznych SPRUNER. Prowadzi zajęcia dydaktyczne z technologii informacyjnych, komputerowego wspomagania projektowania, nowoczesnych technik wizualizacji i inwentaryzacji obiektów infrastruktury technicznej, metod numerycznych w inżynierii środowiska, mechaniki budowli. Pomysłodawca powstania Laboratorium 3D na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.

 

Zaproszenie na webinar Zoom:
 

Czas: 15 mar 2024 12:00 Warszawa
Kliknij poniższy link, aby dołączyć do webinaru:
https://zoom.us/j/98892494990

Identyfikator spotkania: 988 9249 4990

 

Pełna oferta wykładów w ramach cyklu o sztucznej inteligencji na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu w semestrze letnim 2023/2024 zajduje się pod LINKIEM.

 

WYDZIAŁY