Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility ZOSTAŃ EKONOMISTĄ! Dzień Współpracy 2022 na Wydziale Ekonomicznym UPP | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

ZOSTAŃ EKONOMISTĄ! Dzień Współpracy 2022 na Wydziale Ekonomicznym UPP

mar
24
mar/24 11:00 - mar/24 14:00

Dzień Współpracy Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu to wydarzenie adresowane do uczniów szkół średnich województwa wielkopolskiego, którzy chcą poznać specyfikę studiów na Wydziale.

Doświadczenia absolwentów WE UPP dowodzą, że posiadanie solidnej wiedzy ekonomicznej, z jednoczesną znajomością specyfiki branży rolno-żywnościowej, znacznie poszerza możliwości zatrudnienia i wpisuje się w aktualne potrzeby gospodarki oraz życia społecznego Wielkopolski, kraju i Europy. Przedsięwzięcie organizowane w 2022 r. jest siódmą edycją. Przez pierwsze pięć lat Dzień Współpracy na Wydziale Ekonomicznym UPP odbywał się w murach naszego Uniwersytetu Przyrodniczego i cieszył się ogromny zainteresowaniem. W 2019 roku brało w nim udział ponad 780 uczniów oraz 50 nauczycieli z 24 placówek będących partnerami Wydziału. W 2020 roku było to już około 950 uczniów i ponad 50 nauczycieli z 30 placówek partnerskich. Rok 2021 jak i 2022 przyniósł organizatorom nowe wyzwanie!

 

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, nasz Wydział ze względu na sytuację epidemiczną w kraju, organizowany Dzień Współpracy (7 edycja), który odbędzie się 24 marca  2022 r., przeprowadzi wyłącznie w formule on-line na kanale wydziałowym serwisu YouTube (link: https://www.youtube.com/c/WydziałEkonomicznyUPwPoznaniu ). Po raz kolejny organizatorzy chcą dowieść, że wspólne działania i nawiązane relacje partnerskie owocują interesującymi rozwiązaniami organizacyjnymi, jak i wychowawczo-edukacyjnymi. Kierując się rozwojem osobowym uczniów i tworzeniem dobrze wykształconego młodego pokolenia w Wielkopolsce zapraszamy na to spotkanie.

Zaprezentujemy działalność naukową i dydaktyczną naszej jednostki w powiązaniu z ciekawymi wywiadami, webcastami, relacjami studentów, konkursem wiedzy ekonomicznej oraz materiałami studenckich kół naukowych i samorządu Wydziału. Czas trwania wydarzenia: 11:00 – 12:00. Przebieg wydarzenia będzie można śledzić na bieżąco również w wydarzeniu na fb WE UPP (link: https://www.facebook.com/events/434448075097186 ).

 

Podczas Dnia Współpracy przeprowadzony zostanie także z chętnymi uczniami szkół partnerskich Quiz Ekonomiczny (z wykorzystaniem MS Teams oraz aplikacji Kahoot). Przewidziano również „Kwadrans” informacyjno-organizacyjny z kadrą pedagogiczną szkół partnerskich (część realizowana na platformie edukacyjnej Ms Teams). W spotkaniu ze strony Wydziału Ekonomicznego będzie brała udział dr inż. Elżbieta Goryńska-Goldmann, która przedstawi ofertę wykładów w ramach Akademickiej Wiosny, propozycję spotkań dedykowanych małym grupom uczniów oraz dalsze możliwości rozwijania współpracy.

Te części programu organizatorzy planują jednak realizować przed rozpoczęciem wydarzenia na kanale wydziałowym serwisu YouTube w zakładce Live (link: https://youtu.be/U3L_2UMSOdY), do czego zaproszone już zostały wszystkie szkoły partnerskie WE UPP.

 

KONKURS „ZOSTAŃ EKONOMISTĄ”

Organizatorzy przypominają jednocześnie, że trwa nabór do Ogólnopolskiego Konkursu „Zostań ekonomistą”, ogłoszonego przez Dziekana Wydziału Ekonomicznego UPP. Konkurs dedykowany jest dla uczniów szkół średnich ponadgimnazjalnych oraz ponadpodstawowych. Celem Konkursu jest wspieranie rozwoju ambitnych i wyróżniających się wiedzą ekonomiczną uczniów szkół średnich, popularyzowanie wiedzy ekonomicznej, podnoszenie świadomości gospodarczej uczestników Konkursu oraz zachęcanie do podjęcia studiów ekonomicznych. Laureaci Konkursu uzyskują maksymalną liczbę punktów przewidzianą w postępowaniu kwalifikacyjnym na studia I stopnia na kierunku Ekonomia oraz Finanse i Rachunkowość na WE-S UP Poznań.  Regulamin Konkursu dostępny jest na stronie internetowej Wydziału https://wes.up.poznan.pl/pl/content/konkurs-zosta%C5%84-ekonomist%C4%85

 

TAK BYŁO W UBIEGŁYM ROKU - FOTOGALERIA 

 

Więcej informacji udzielają:

dr Elżbieta Goryńska-Goldmann (tel. 61 848 7126)
dr Magdalena Jaworska (tel. 61 848 7134)
email: dzien.wspolpracy.we@up.poznan.pl

https://wes.up.poznan.pl/pl

 

 

 

 

Powiązane materiały

ZałącznikRozmiar
PDF icon PLAKAT INFORMACYJNY223.03 KB

WYDZIAŁY