luty 2017

Eksperci z 25 krajów dyskutowali o szkodliwości zanieczyszczonego powietrza na rośliny uprawne

Z roku na rok zwiększa się świadomość społeczna dotycząca wpływu zanieczyszczeń powietrza na zdrowie człowieka. Niestety, często pomijane jest oddziaływanie  go na ekosystemy, w tym na rośliny uprawne, a w konsekwencji na bioróżnorodność.  A skutkiem zanieczyszczonego powietrza  jest obniżenie plonowania oraz jakość produkowanej żywności, co w konsekwencji prowadzi do znaczących strat ekonomicznych.

Czas na naukę, czas na zabawę

W minioną sobotę (11 lutego) hole uniwersyteckiego centrum naukowo-dydaktycznego przy ul. Dojazd zamieniły się w salę balową. Tego dnia karnawałową zabawę już po raz piąty zorganizował Konwent Samorządu Studenckiego.

Pierwszy absolwent anglojęzycznych studiów doktoranckich

Doktor Mohamed El-Sherbiny, pracownik naukowy Narodowego Instytutu Badawczego w Kairze, jest pierwszym absolwentem anglojęzycznych studiów doktoranckich Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Pracę doktorską pt. „Oleje w formie nanoemulsji w żywieniu krów mlecznych” Mohamed El-Sherbiny zrealizował w Katedrze Żywienia Zwierząt i Gospodarki Paszowej Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach pod kierunkiem prof. dr hab. Małgorzaty Szumacher-Strabel.