Program PoMost dla studentów UPP

Informacje dla osób studiujących na UPP, które chcą realizować przedmiot na uczelni partnerskiej

Jeśli studiujesz na UPP i ukończyłeś…

• I rok studiów na studiach pierwszego stopnia lub jednolitych studiach magisterskich
  • lub pierwszy semestr na studiach drugiego stopnia

i chcesz wziąć udział w programie PoMost, zapoznaj się z Porozumieniem w sprawie wymiennego kształcenia studentów pomiędzy partnerskimi uczelniami Miasta Poznania,
a następnie postępuj zgodnie z poniższymi zasadami:

1. Wybierz Uczelnię, kierunek studiów i przedmiot, który chcesz zrealizować. Informacje na temat programów studiów, przedmiotów nieobjętych programem oraz organizacji roku akademickiego znajdziesz na stronie PoMost wybranej Uczelni przyjmującej.
  2. Jeśli sylabus danego przedmiotu jest niedostępny, skontaktuj się mailowo z osobą wskazaną na stronie Uczelni przyjmującej.
    Uwaga: do kontaktu mailowego używaj tylko poczty uczelnianej!
  3. Złóż Podanie o zakwalifikowanie do Programu PoMost w Dziale Studiów i Spraw Studenckich wraz z sylabusem przedmiotu wybranego do realizacji na Uczelni przyjmującej.
    Uwaga: wniosek musi zostać złożony co najmniej 4 tygodnie przed rozpoczęciem semestru na Uczelni przyjmującej!
  4. Prodziekan ds. studenckich na Twoim Wydziale zadecyduje o formie uznania przedmiotu, który będzie realizowany na Uczelni przyjmującej.
  5. Po uzyskaniu akceptacji przez Prodziekana podanie zostanie przekazane przez Dział Studiów i Spraw Studenckich na Uczelnię przyjmującą.
  6. O decyzji Uczelni przyjmującej zostaniesz poinformowany przez Dział Studiów i Spraw Studenckich.
  7. W przypadku zakwalifikowania się do Programu PoMost postępuj zgodnie z zasadami określonymi w Porozumieniu.
  8. W przypadku negatywnej decyzji Uczelni przyjmującej otrzymasz uzasadnienie, które może uwzględniać np. brak wolnych miejsc w grupie, specyfikę przedmiotu, niespełnienie warunków wstępnych przedmiotu, wskazanie przedmiotu nieobjętego programem.
  9. Po uzyskaniu zaliczenia przedmiotu (Wykaz przedmiotów zaliczonych w ramach Programu PoMost) uzyskaj jego potwierdzenie w dziekanacie lub biurze obsługi studenta Uczelni przyjmującej,
    a następnie przekaż dokument do Działu Studiów i Spraw Studenckich na UPP.
  10. Życzymy powodzenia!

Dokumenty w języku angielskim:

Dane kontaktowe:

W razie pytań lub wątpliwości, skontaktuj się z:
Działem Studiów i Spraw Studenckich
Sekcją Studenckich Spraw Bytowych