Program PoMost dla studentów spoza UPP

Informacje dla osób studiujących na uczelniach partnerskich, które chcą realizować przedmiot na UPP

Jeśli studiujesz na jednej z Uczelni partnerskich i ukończyłeś…

• I rok studiów na studiach pierwszego stopnia lub jednolitych studiach magisterskich
  • lub pierwszy semestr na studiach drugiego stopnia

i chcesz wziąć udział w programie PoMost, zapoznaj się z Porozumieniem w sprawie wymiennego kształcenia studentów pomiędzy partnerskimi uczelniami Miasta Poznania,
a następnie postępuj zgodnie z poniższymi zasadami:

1. Wybierz kierunek studiów i przedmiot, który chcesz zrealizować na UPP. Informacje na temat programów studiów znajdziesz pod adresem: https://bip.up.poznan.pl/biuletyn/studia/programy-studiow.
    Jeśli sylabus danego przedmiotu jest niedostępny, skontaktuj się mailowo z osobą wskazaną na stronie Uczelni przyjmującej.
    Uwaga: programem nie są objęte przedmioty realizowane w formie lektoratów języka obcego oraz zajęć wychowania fizycznego!
  2. W razie wątpliwości lub pytań kontaktuj się z Działem Studiów i Spraw Studenckich: pomost@up.poznan.pl.
    Uwaga: do kontaktu mailowego używaj tylko poczty uczelnianej!
  3. Złóż Podanie o zakwalifikowanie do Programu PoMost na swojej macierzystej Uczelni wraz z sylabusem przedmiotu wybranego do realizacji na UPP.
    Uwaga: wniosek musi zostać złożony co najmniej 4 tygodnie przed rozpoczęciem semestru na Uczelni przyjmującej!
     Zobacz Harmonogram organizacji roku akademickiego na UPP.
  4. Dziekan lub Dyrektor studiów na Twojej macierzystej Uczelni zadecyduje o formie uznania przedmiotu, który będzie realizowany na UPP.
  5. Po uzyskaniu akceptacji na Twojej macierzystej Uczelni podanie zostanie przekazane przez Biuro PoMost Twojej Uczelni do Działu Studiów i Spraw Studenckich UPP.
  6. O decyzji zostaniesz poinformowany przez Biuro PoMost swojej macierzystej Uczelni.
  7. W przypadku zakwalifikowania się do Programu postępuj zgodnie z zasadami określonymi w Porozumieniu.
  8. W przypadku negatywnej decyzji ze strony UPP otrzymasz uzasadnienie, które może uwzględniać np. brak wolnych miejsc w grupie, specyfikę przedmiotu, niespełnienie warunków wstępnych przedmiotu, wskazanie przedmiotu nieobjętego programem.
  9. Po uzyskaniu zaliczenia przedmiotu (Wykaz przedmiotów zaliczonych w ramach Programu PoMost) uzyskaj jego potwierdzenie w Dziale Studiów i Spraw Studenckich,
    a następnie przekaż dokument do swojej macierzystej Uczelni.
  10. Życzymy powodzenia!

Dokumenty w języku polskim:

Dokumenty w języku angielskim:

Dane kontaktowe:

W razie pytań lub wątpliwości, skontaktuj się z:

Działem Studiów i Spraw Studenckich
Sekcją Studenckich Spraw Bytowych