Sierpień 2019

paź
paź/10 11:00 - paź/10 16:00

Dzień Absolwenta UPP 2019

Stowarzyszenie Absolwentów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu w roku jubileuszu 100-lecia akademickich studiów rolniczo-leśnych organizuje Dzień Absolwenta. W progranie wydarzenia zaplanowano Mszę św. w kościele Św. Jana Vianneya, posadzenie drzewka absolwentów na 100-lecie studiów rolniczo-leśnych, otwarcie nowego Muzeum UPP w Domu Absolwenta, spotkanie w Kolegium Rungego.

wrz/27 14:00 - wrz/27 22:30

Uniwewersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Noc Naukowców 2019

Serdecznie zapraszamy w piątek, 27 września 2019 r. na Noc Naukowców – największe w Wielkopolsce wydarzenie popularno-naukowe, którego współorganizatorem jest Uniwersytet  Przyrodniczym w Poznaniu.

wrz/26 10:00

Kolegium Rungego, UPP, ul. Wojska Polskiego 52

Konferencja naukowa - Homocysteine Mini-Conference Poznań 2019

Homocysteina zajmuje centralne miejsce w metabolizmie jednostek jednowęglowych oraz aminokwasów siarkowych i jest rozpoznawana jako czynnik ryzyka chorób sercowo-naczyniowych. Podwyższony poziom tego niebiałkowego aminokwasu jest związany z występowaniem zakrzepicy, udaru, demencji, niewydolności nerek, nowotworów i wielu innych chorób. Z tego względu badania metabolizmu homocysteiny i jej pochodnych prowadzone są w wielu ośrodkach naukowych, włączając poznańskie uczelnie i instytuty.

wrz/24 08:00 - wrz/27 15:00

Międzynarodowa Konferencja "The technology transfer in agriculture – from university research to innovation"

Spotkanie jest zorganizowane przez UPP i odbędzie się w budynku Biocentrum oraz Kolegium Rungego. Celem spotkania jest zacieśnienie współpracy w dziedzinie edukacji, badań i wymiany kulturalnej między uniwersytetami, instytutami badawczymi i przedsiębiorstwami w krajach położonych wzdłuż historycznego Jedwabnego Szlaku. W spotkaniu wezmą udział wybitni naukowcy oraz przedstawiciele władz uczelni oraz administracji. W spotkaniu wezmą udział władze Miasta i Regionu.

wrz/20 10:00 - wrz/22 15:00

Kampus Cieszkowskich, ul. Wojska Polskiego 71 c

100-lecie Koła Leśników Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Koło Leśników Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu chcąc uczcić swoją setną rocznicę powstania organizuje zjazd byłych członków Koła. Pierwszego dnia zorganizowana zostanie konferencja, na której będzie prezentowana historia Koła Leśników, a także Wydziału Leśnego oraz Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Zaplanowane jest również otwarcie wystawy oraz ognisko w Ogrodzie Dendrologicznym UPP.

wrz/16 10:00 - wrz/17 16:00

Hotel **** Mercure Poznań

ul. Roosevelta 20

IV Kongres Biogazu

Wydarzenie jest spotkaniem przedstawicieli branży biogazowej w celu podsumowania kondycji sektora biogazowego w Polsce, wymiany doświadczeń i wiedzy, wyznaczenia celów na przyszłość, przedyskutowania najważniejszych wyzwań dla biogazu w 2020 r., omówienie optymalizacji procesu produkcji biogazu oraz aktów prawnych warunkujących rozwój biogazowni w kraju. Kongres Biogazu ma też istotny wymiar biznesowy promując wśród inwestorów biogazowych polskie technologie produkcji biogazu.

sie
sie/31 20:00

Poznań, Park Wilsona

25. Dożynki Miejskie

W ostatnią wakacyjną sobotę, 31 sierpnia br., odbędą się 25. Dożynki Miejskie. Jak co roku, Park Wilsona wypełnią mieszkańcy Poznania, na których czeka szereg atrakcji. Obchody rozpoczną się Mszą Św. w kościele p.w. Św. Michała Archanioła (ul. Stolarska), następnie ulicami Poznania przejdzie korowód dożynkowy.