Sierpień 2019

wrz/27 14:00 - wrz/27 22:30

Uniwewersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Noc Naukowców 2019

Serdecznie zapraszamy w piątek, 27 września 2019 r. na Noc Naukowców – największe w Wielkopolsce wydarzenie popularno-naukowe, którego współorganizatorem jest Uniwersytet  Przyrodniczym w Poznaniu.

wrz/26 10:00

Kolegium Rungego, UPP, ul. Wojska Polskiego 52

Konferencja naukowa - Homocysteine Mini-Conference Poznań 2019

Homocysteina zajmuje centralne miejsce w metabolizmie jednostek jednowęglowych oraz aminokwasów siarkowych i jest rozpoznawana jako czynnik ryzyka chorób sercowo-naczyniowych. Podwyższony poziom tego niebiałkowego aminokwasu jest związany z występowaniem zakrzepicy, udaru, demencji, niewydolności nerek, nowotworów i wielu innych chorób. Z tego względu badania metabolizmu homocysteiny i jej pochodnych prowadzone są w wielu ośrodkach naukowych, włączając poznańskie uczelnie i instytuty.

wrz/20 10:00 - wrz/22 15:00

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Kampus Cieszkowskich, ul. Wojska Polskiego 71 c

100-lecie Koła Leśników Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Koło Leśników Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu chcąc uczcić swoją setną rocznicę powstania organizuje zjazd byłych członków Koła. Pierwszego dnia zorganizowana zostanie konferencja, na której będzie prezentowana historia Koła Leśników, a także Wydziału Leśnego oraz Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Zaplanowane jest również otwarcie wystawy oraz ognisko w Ogrodzie Dendrologicznym UPP.

wrz/16 10:00 - wrz/17 16:00

Hotel **** Mercure Poznań

ul. Roosevelta 20

IV Kongres Biogazu

Wydarzenie jest spotkaniem przedstawicieli branży biogazowej w celu podsumowania kondycji sektora biogazowego w Polsce, wymiany doświadczeń i wiedzy, wyznaczenia celów na przyszłość, przedyskutowania najważniejszych wyzwań dla biogazu w 2020 r., omówienie optymalizacji procesu produkcji biogazu oraz aktów prawnych warunkujących rozwój biogazowni w kraju. Kongres Biogazu ma też istotny wymiar biznesowy promując wśród inwestorów biogazowych polskie technologie produkcji biogazu.