Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Konferencja naukowa z udziałem przedstawicieli 25 krajów | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Konferencja naukowa z udziałem przedstawicieli 25 krajów

lut
lut/14 00:00 - lut/17 00:00

Ściślej, spotkanie blisko 100 uczestników programu ICP Vegetation działającego w ramach Konwencji Genewskiej (UNECE) dotyczącej zanieczyszczeń powietrza na dalekie odległości. ICP Vegetation to międzynarodowy program ds. wpływu zanieczyszczeń powietrza na rośliny uprawne i roślinność naturalną. Koordynatorem programu ICP Vegetation jest Centre for Ecology and Hydrology w Bangor (W. Brytania).

Spotkanie odbędzie się w dniach 14 – 17 lutego br. , a organizatorami są dwa wydziały: Inżynierii Środowiska i Gospodarki Przestrzennej oraz Rolnictwa i Bioinżynierii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu we współpracy z Instytutem Botaniki im. F. Szafera w Krakowie.

Uczestnicy spotkania dyskutować będą o zanieczyszczeniu powietrza ozonem troposferycznym i metalami ciężkimi, a przede wszystkim o wpływie na rośliny uprawne i półnaturalne. Omawiane również będą perspektywy programu ICP Vegetation w powiązaniu z i innymi programami w i poza Europą.

Patronat medialny nad konferencją objęły poznańskie media.