Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Nagrody i wyróżnienia studentów UPP w konkursie prac magisterskich | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Nagrody i wyróżnienia studentów UPP w konkursie prac magisterskich

W XXXVII edycji ogólnopolskiego konkursu na najlepsze prace magisterskie organizowanego przez Polskie Towarzystwo Zootechniczne, studenci z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu znaleźli się w gronie osób nagrodzonych i wyróżnioych. 

W sekcji chów i hodowla trzody chlewnej pierwsza nagroda przypadła mgr inż. Karolinie Popieli za pracę pt. „Charakterystyka barwy mleka loch” wykonaną  pod kierunkiem dr hab. Ewy Skrzypczak w Katedrze Hodowli Zwierząt i Oceny Surowców, Wydział Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach UPP. Trzecią nagrodę otrzymała mgr Mengnan Nie (absolwentka kierunku Animal Production Managment) za pracę pt. „Meta-analysis of genetic parameter estimates of performance traits in pigs (Metaanaliza oszacowań parametrów genetycznych cech użytkowych świń)” wykonaną pod pod kierunkiem prof. dr. hab. Tomasza Szwaczkowskiego w Katedrze Genetyki i Podstaw Hodowli Zwierząt UPP.

W sekcji chów i hodowla bydła pierwszą i trzecią nagrodę otzrymali równiez studenci naszej uczelni: mgr inź. Mateusz Sypniewski za pracę pt. „Validation of the equipment for measuring methane emission from dairy cows (Walidacja urządzenia do pomiaru poziomu emisji metanu od krów mlecznych)” wykonaną pod kierunkiem dr. hab. inż. Marcina Pszczoły w Katedrze Genetyki i Podstaw Hodowli Zwierząt, Wydział Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach, UPP oraz mgr inż. Kinga Bochna za pracę pt. „Wpływ speksyny na regulację metabolizmu cieląt” wykonaną pod kierunkiem dr. inż. Roberta Mikuły w Katedrze Żywienia Zwierząt, Wydział Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach UPP. 

W sekcji chów i hodowla drobiu wyróżniono pracę mgr inż. Moniki Wlaź pt. "Wpływ wieku kur nieśnych oraz czasu magazynowania jaj na ich jakość”, która została przygotowana pod kierunkiem dr. hab. Sebastiana Nowaczewskiego na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach UPP. 

Natomiast w sekcji żywienie zwierząt i paszoznastwo trzecią nagrodę otrzymała mgr inż. Zuzanna Mikołajczak za pracę pt. „Ocena wpływu zastosowania Hermetia illucens w dietach pstrąga potokowego (Salmo trutta m. fario) na wyniki odchowu i współczynniki strawności składników pokarmowych” wykonaną pod kierunkiem prof. dr. hab. Damiana Józefiaka w Katedrze Żywienia Zwierząt, Wydział Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach UPP.

W tej kategorii wyróżnienia otrzymały dwie osoby: mgr inż. Dawid Fryczka za pracę pt. „Krajowe źródła białka roślinnego jako substytuty poekstrakcyjnej śruty sojowej w żywieniu tuczników” wykonaną pod kierunkiem dr. hab. Małgorzaty Kasprowicz-Potockiej w Katedrze Żywienia Zwierząt, Wydział Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach UPP oraz mgr inż. Tomasz Kaniewski za pracę pt. „Wpływ struktury mieszanki paszowej pełnoporcjowej na wyniki odchowu prosiąt" wykonaną pod kierunkiem dr. inż. Anity Zaworskiej-Zakrzewskiej w Katedrze Żywienia Zwierząt, Wydział Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach UPP. 

 

Nagrodzonym i wyróżniony srudentom orazi ich promotorom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

 

Grażyna Adamczyk
Dział Marketingu i Komunikacji

 

 

WYDZIAŁY