Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Ćwiczenia z próbnej ewakuacji w domach studenckich UPP | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Ćwiczenia z próbnej ewakuacji w domach studenckich UPP

Dym i ewakuowani studenci oraz pracownicy domów studenckich. Na szczęście to jedynie fragment scenariusza zrealizowanych ćwiczeń z próbnej ewakuacji na wypadek pożaru lub innego miejscowego zagrożenia, które odbyły się w domach studenckich UPP -  "Jurand", "Danuśka", "Maćko" i "Przylesie".

 

 

Praktyczne sprawdzenie organizacji i warunków ewakuacji przeprowadzone zostały 10 maja w budynkach domów studenckich „Maćko” i  „Danuśka” oraz 17 maja -  „Jurand” i „Przylesie”. Ćwiczenia zrealizowane zostały we własnym zakresie, bez obecności jednostek ratowniczych Państwowej  Straży Pożarnej. Przed przeprowadzeniem ćwiczeń kierownicy DS i pracownicy obsługi odbyli szkolenia z zakresu ochrony przeciw pożarowej lub innego miejscowego zagrożenia, które poprowadzili: mł. bryg.poż. w st.spocz. Janusz Łączkowski oraz Robert Filas, kierownik Inspektoratu BHP Uczelni.

 „Obowiązek przeprowadzania szkoleń z zakresu ewakuacji osób i mienia wynika z rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 roku. Tego rodzaju praktyczne ćwiczenia ewakuacyjne organizujemy regularnie”– tłumaczy Robert Filas. „Jest to okazja do sprawdzenia w praktyce funkcjonujących procedur, tak aby w sytuacji zagrożenia minimalizować ryzyko utraty zdrowia i życia mieszkańców domów studenckich, a także zapobiegać wybuchom paniki” – podsumowuje kierownik Inspektoratu BHP.

 

Iwona Cieślik
Rzeczniczka prasowa UPP

 

 ​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​

WYDZIAŁY