Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility The SEPTEMBER CONCERT | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

The SEPTEMBER CONCERT

wrz
07
wrz/07 17:00 - wrz/07 19:00

Kolegium Rungego
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
ul. Wojska Polskiego 52

 

Osiedlowy Dom Kultury „Pod Lipami”
Poznań, Aleja pod Lipami 108 A

 

Centrum Kultury Studenckiej UPP dołączyło jako partner tegorocznej edycji The SEPTEMBER CONCERT. Lokalne wydarzenie, które uczcić miało pamięć ofiar wrześniowych zamachów na World Trade Center rozwinęło się  do projektu o zasięgu globalnym.

Odbywające się już po raz ósmy, ma swoją edycję również w Polsce. Organizatorem jest Fundacja LuxSfera kierowana przez Dyrektor Ewę Matwiejczyk-Zimmer.

Festiwal odbędzie się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Prezydenta Miasta Poznania, Centrum Inicjatyw Senioralnych oraz Biblioteki Kórnickiej Polskiej Akademii Nauk.

W tym roku również  Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu  objął Festiwal patronatem honorowym.

 

Z  udziałem CKS UPP odbędą się aż 3 wydarzenia festiwalowe :

8.09.18, 17.00, Nastrojowo i rozrywkowo - koncert Chóru Akademickiego CORO DA CAMERA Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu pod dyrekcją dr Barbary Dąbrowskiej-Silskiej - Kolegium Rungego -  Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

22.09.18, 17.30, W kręgu muzyki rosyjskiej - recital pieśni i romansów - Maria Jaskulska-Chrenowicz - sopran/Elżbieta Spychała-Mroczek – fortepian - Kolegium Rungego - Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

TEATR
7.09.18, 17.00, O Mamma Mia - spektakl Sceny Muzycznej Teatr PULS, Osiedlowy Dom Kultury „Pod Lipami”

 

Terminy i miejsca wszystkich koncertów, spektakli i warsztatów na załączonym afiszu. Wstęp wolny. Zapraszamy serdecznie.

 

Więcej na temat festiwalu :

The September Concert po raz pierwszy odbył się w Nowym Jorku w 2002 roku jako skromne, lokalne wydarzenie, które uczcić miało pamięć ofiar wrześniowych zamachów na World Trade Center. Stopniowo ranga wydarzenia wzrastała, aż rozwinęło się ono do projektu o zasięgu globalnym. Jego najważniejszą misją do dziś jest propagowanie pokoju na całym świecie. Od Cap Haitïen do Tokio powstała sieć ponad 200 festiwali odbywających się prawie na każdym kontynencie.

Do udziału w festiwalu zapraszani są artyści w każdym wieku, każdej płci, narodowości i wyznania. Sztuka prezentowana ma być w miejscach, w których spotykają się ludzie, od parków, szkół, kościołów, poprzez kawiarnie, restauracje, galerie i księgarnie, aż do sal kameralnych i koncertowych.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, a wykonawcy i organizatorzy nie pobierają gaży za swoją pracę. Przy przygotowaniach do festiwalu oraz w trakcie jego trwania pracują wolontariusze, którzy wierzą w jednoczącą siłę sztuki.

W 2011 roku festiwal po raz pierwszy zawitał do Polski. Program poznańskich edycji z roku na rok jest coraz bogatszy, co zauważone zostało i docenione przez The September Concert Foundation w Nowym Jorku.

Rosnące z każdą odsłoną festiwalu grono artystów gotowych wolontaryjnie dzielić się swą pasją jest motywacją do ciągłego rozwoju. Organizowane są koncerty muzyki klasycznej i rozrywkowej, warsztaty artystyczne, spektakle teatralne oraz baletowe, pokazy tańca, projekcje filmowe, spotkania z baśniami i wystawy.

Artyści goszczą w najpiękniejszych i ważnych dla kultury poznańskiej miejscach, jak choćby Waga Miejska, Sala Czerwona Pałacu Działyńskich, Sala Biała, Biblioteka Raczyńskich, Salon Muzyczny Feliksa Nowowiejskiego, kościół św. Wojciecha, Kino Rialto, Sanktuarium św. Józefa, Szkoła Baletowa, Klubokawiarnia Meskalina, Cafe Misja, czy Wielkopolskie Centrum Onkologii.

Tegoroczna edycja będzie już ósmą odsłoną projektu. Festiwal potrwa cały wrzesień. Planowanych jest dziesięć koncertów muzyki klasycznej, koncert piosenek dla dzieci, spotkanie warsztatowe dla dzieci, spektakl baletowy oraz teatralny.

Festiwal odbędzie się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Prezydenta Miasta Poznania, Centrum Inicjatyw Senioralnych, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Biblioteki Kórnickiej Polskiej Akademii Nauk. Sponsorem wydarzenia jest Candeo Clinic Poznań. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne. Więcej o festiwalu na stronie www.luxsfera.org.pl

 

Paweł Antkowiak 
Centrum Kultury Studenckiej 

 

WYDZIAŁY