Sierpień 2023

Drema Dzieciom 2023 już po raz szesnasty

Zdjęcie grupowe, przedstawiające osoby biorące udział w targach drema 2022

Podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA (12-15.09.2023 r.) odbędzie się 16. już odsłona pokazowej produkcji mebli na żywo, ponownie pod hasłem DREMA DZIECIOM dla Ukrainy. Celem jest pokazanie najnowszych technologii produkcji mebli z wykorzystaniem zautomatyzowanych i zrobotyzowanych procesów, który łączy się z charytatywnym aspektem wydarzenia - wyprodukowane meble dziecięce trafią do najbardziej potrzebujących.

Konferencja "Hortiterapia jako element wspomagający leczenie tradycyjne”

ogród przed budynkiem Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Współczesne społeczeństwo coraz bardziej zatraciło kontakt z naturą, zatapiając się w pędzącym tempie życia miejskiego. Jego hałaśliwa atmosfera, brak czasu na chwilę oddechu oraz wszechobecny beton oddzielają nas od pierwotnej harmonii natury. Jednak na horyzoncie pojawia się nowe podejście do poprawy dobrostanu i zdrowia - hortiterapia, czyli terapia oparta na ogrodnictwie i kontaktach z roślinami.

Uniwersytet Młodych Przyrodników ze wsparciem w programie Społeczna Odpowiedzialność Nauki

Poznaliśmy beneficjentów drugiego rozstrzygnięcia w programie „Społeczna odpowiedzialność nauki II” w modułach „Popularyzacja nauki” i „Wsparcie dla bibliotek naukowych”. Wśród dofinansowanych projektów jest ciesząca się już od lat inicjatywa, realizowana przez Centrum Kształcenia Ustawicznego UPP - „Uniwersytet Młodych Przyrodników”.

Jeszcze nie jest za późno, aby wybrać supperprzyszłościowe studia

Jeszcze nie jest za późno, aby rozpocząć kolejny etap edukacji na kierunkach studiów przygotowujących do zawodów przyszłości. Rusza właśnie druga rekrutacja na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, która potrwa od 1 do 28 sierpnia. Na poznańskiej uczelni przyrodniczej studenci wraz z naukowcami rozwijają swoje naturalne talenty i eksplorują tajemnice świata przyrody – roślin i zwierząt, zdrowego żywienia, rolnictwa, leśnictwa i środowiska, dążąc do zrównoważonego rozwoju z dbałością o naszą planetę.