Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Konkurs "Ornitologia terapeutyczna" | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Konkurs "Ornitologia terapeutyczna"

Aktywne podpatrywanie przyrody, a zwłaszcza ptaków, doskonale wpływa na nasze zdrowie, tak fizyczne, jak i psychiczne. Szczególnie widać to w czasach pandemii. "Zauważają to także inni, a my zadaliśmy sobie trud krytycznego przejrzenia prac innych autorów, przybliżenia ich w języku polskim, a przede wszystkim zaproponowania pewnych zaleceń terapeutycznych. Tak, można w skrócie powiedzieć, powstała książka Ornitologia terapuetyczna" - mówi prof. Piotr Tryjanowski, współautor książki. 

. Wraz z lekarzem psychiatrą dr. Sławomirem Murawcem stworzyli publikację na temat ptakoterapii. "Nie zawężaliśmy kręgu odbiorców w jakiś specjalny sposób, dbając o to, by w miarę jasno wyjaśniać zagadnienia medyczne i zoologiczne nawet poczatkującym” – tłumaczą autorzy. Książka zawiera nie tylko solidną dokumentację naukową, ale jest naprawdę ładnie wydana, zawiera czarno-białe ryciny – kopie starych pocztówek, ale i obrazki specjalnie narysowane przez zaprzyjaźnionych artystów. Publikacja uzyskała patronaty medialne profesjonalnych czasopism: Ptaki Polskie, Biologia w Szkole, Animal Expert, Charaktery, Psychiatria, Psychologia w Praktyce. „Podkreślaliśmy i podkreślamy: to nie podręcznik, to zbiór esejów, ale warto go mieć pod ręką. Nowość, przynajmniej na polskim rynku. Mamy nadzieję, że książka spotka się z zainteresowaniem. Zapraszamy do lektury!" - dodają.

 

Dziś mamy dla Was konkurs, w którym można wygrać publikację prof. Piotra Tryjanowskiego i dr. Sławomira Murawca pt. „Ornitologia terapeutyczna”! Aby wziąć w nim udział należy podać własny – można to nawet określić „domowy” – sposób na poprawę obniżonego nastroju, zniwelowanie stresu i uwolnienie się od negatywnych myśli. Chodzi o rozwiązania inne niż psychoterapia i branie leków. Na Wasze odpowiedzi czekamy do 26 lutego br. do końca dnia!

ZałącznikRozmiar
Plik REGULAMIN KONKURSU13.83 KB

WYDZIAŁY