SPOTKANIE DLA ZAGRANICZNYCH STUDENTÓW PIERWSZEGO ROKU

Dział studiów i spraw studenckich UPP zorganizował spotkanie dla studentów zagranicznych pierwszego roku, którzy rozpoczęli naukę w naszej Alma Mater.  W tym roku studia na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu rozpoczęło ponad 90 nowych studentów od Azerbejdżanu po Zimbabwe.

Wśród zaproszonych prelegentów byli: Joanna Ciesielczak z Wydziału Spraw Cudzoziemców, Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzki w Poznaniu, Magdalena Nowak z Działu Uprawnień Świadczeniobiorców WOW NFZ oraz kpt. SG Bartłomiej Janczak ze Straży Granicznej. Podczas spotkania studentom przekazane zostały praktyczne i ważne informacje w zakresie legalizacji pobytu i procedury składania wniosku o kartę pobytu, i w tym też zakresie uczestnicy spotkania mieli najwięcej pytań. Przedstawione zostały również zasady warunków przekraczania granic, mobilności oraz zagadnienia dotyczące dobrowolnego ubezpieczenia zdrowotnego dla studentów spoza krajów UE/EFTA.

Iwona Cieślik
Rzecznik prasowy UPP