Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Platforma Otwartej Nauki - Konferencja ONZ na temat otwartej nauki | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Platforma Otwartej Nauki - Konferencja ONZ na temat otwartej nauki

W dniach 8-10 lutego 2023 r. odbędzie się 3. edycja konferencji na temat otwartej nauki organizowanej przez Organizację Narodów Zjednoczonych w Bibliotece im. Daga Hammarskjölda w Nowym Jorku. W tym roku wydarzenie organizowane jest pod hasłem „Przyspieszenie realizacji celów zrównoważonego rozwoju, demokratyzacja wyników badań naukowych”, a organizatorzy wskazali 3 główne tematy wydarzenia: sprawiedliwość w otwartej nauce, reformy systemu publikacji naukowych i wzmocnienie relacji między nauką, polityką publiczną i społeczeństwem. Więcej informacji na temat konferencji znaleźć można na stronie ONZ (czytaj więcej).