Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Platforma Otwartej Nauki - UNESCO opublikowało Open Science Toolkit | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Platforma Otwartej Nauki - UNESCO opublikowało Open Science Toolkit

UNESCO opracowało zestaw przewodników i wytycznych, które mają ułatwić wdrażanie przyjętych w 2021 r. rekomendacji w zakresie otwartej nauki. Przewodniki dotyczą m.in. potencjału rozwojowego otwartej nauki, polityk otwartości, finansowania otwartej nauki oraz wzmocnienia infrastruktury służącej do otwartego udostępniania rezultatów badań. Publikacje uwzględniają także promocję wspólnego rozumienia otwartej nauki oraz wskazówki dotyczące wdrażania rozwiązań zgodnych z rekomendacjami i standardami UNESCO (czytaj więcej).