Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Dwa stypendia dla młodych naukowców ufundowane przez ESPHM trafiły na Wydział Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Dwa stypendia dla młodych naukowców ufundowane przez ESPHM trafiły na Wydział Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach

Każdorazowo przy organizacji Europejskiego i Światowego Kongresu poświęconego zdrowiu świń (IPVS-ESPHM) European College of Porcine Health Management (ESPHM) funduje stypendia dla młodych pracowników naukowych - lekarzy weterynarii, autorów zaakceptowanych abstraktów, umożliwiając im udział w tych prestiżowych wydarzeniach. W tym roku aż dwa z sześciu stypendiów przyznane zostały naukowczyniom z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach.  

 

 

 

Laureatkami zostały lek. wet. Agata Augustyniak oraz lek. wet. Hanna Turlewicz-Podbielska, obie z Katedry Nauk Przedklinicznych i Chorób Zakaźnych, które przygotowały swoje  logo ECPHM doniesienia konferencyjne pod opieką prof. dr hab. Małgorzaty Pomorskiej-Mól. Uzyskane stypendium pozwoli sfinansować Ich czynny udział w 27th International Pig Veterinary Society Congress oraz 15th European Symposium of Porcine Health Management, które w tym roku odbywają się w Lipsku (Niemcy). 

 

Kongresy IPVS-ESPHM są znaczącymi wydarzeniami, łączącymi w sobie najnowsze osiągnięcia naukowe, innowacje technologiczne i praktyczne doświadczenia związane z ochroną zdrowia i dobrostanem świń. Dlatego też udział w tych konferencjach stanowi nie tylko prestiż, ale również ogromną szansę rozwoju dla młodych profesjonalistów w dziedzinie weterynarii. 

 

Stypendia ESPHM umożliwiają młodym naukowcom nie tylko uczestnictwo w wydarzeniach, ale także wymianę doświadczeń z innymi ekspertami z branży, nawiązanie nowych kontaktów oraz zdobycie cennych wskazówek i inspiracji do dalszej pracy naukowej. 

 

Iwona Cieślik 

Rzeczniczka prasowa UPP

WYDZIAŁY