Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Program grantowy dla naukowców z Ukrainy w Katedrze Biochemii i Biotechnologii | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Program grantowy dla naukowców z Ukrainy w Katedrze Biochemii i Biotechnologii

W Katedrze Biochemii i Biotechnologii WRO UPP trwają prace związane z realizacją projektu naukowego pt. Assessment of diversity level and genetic polymorphism among different genotypes of sweet sorghum cultivated in Poland. Projekt realizowany jest przez dr. Grygorii Petiukh pod opieką prof. UPP dr hab. Joanny Zeyland w ramach programu grantowego dla naukowców z Ukrainy „Freedom stars with your mind”. Wsparcia w laboratorium dr. Grygorii Petiukh udziela mgr inż. Małgorzata Marszałek.

 

 

W Katedrze Biochemii i Biotechnologii WRO UPP trwają prace związane z realizacją projektu naukowego pt. Assessment of diversity level and genetic  polymorphism among different genotypes of sweet sorghum cultivated in Poland. Projekt realizowany jest przez dr. Grygorii Petiukh pod opieką prof. UPP dr hab. Joanny Zeyland w ramach programu grantowego dla naukowców z Ukrainy „Freedom stars with your mind”. Wsparcia w laboratorium dr. Grygorii Petiukh udziela mgr inż. Małgorzata Marszałek.

Celem programu Fundacji Kościuszkowskiej jest wsparcie naukowców – obywateli Ukrainy, którzy w wyniku inwazji Rosji znaleźli się w Polsce i nie mają możliwości kontynuowania pracy naukowej w Ukrainie. Program adresowany jest do naukowców z Ukrainy, posiadających obywatelstwo ukraińskie oraz stopień naukowy co najmniej doktora. Warunkiem otrzymania grantu jest bycie pracownikiem naukowym ukraińskiej wyższej uczelni lub innej jednostki naukowo-badawczej, a realizacja projektu powinna odbywać się we współpracy z polską uczelnią (Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu) lub instytucją naukowo-badawczą.

Dr Grygorii Petiukh na co dzień jest pracownikiem Katedry Biotechnologii w National Aviation University w Kijowie. Pełni tam funkcję kierownika Laboratorium Biotechnologii i EkoBioBezpieczeńtwa. Główne zainteresowania naukowe dr. Grygorii Petiukh to roślinne kultury komórkowe i tkankowe, biologia molekularna, inżynieria genetyczna oraz bakteryjne endofity roślin.

Z Katedrą Biochemii i Biotechnologii WRO UPP związany jest od kwietnia 2022 r., kiedy to zmuszony był uciekać ze swojej ojczyzny przed inwazją rosyjskich wojsk.

 

Prof. UPP dr hab. Joanny Zeyland

Fot. Agnieszka Nowak-Terpiłowska

WYDZIAŁY