Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu w prestiżowym Best Global University Ranking | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

W rankingu instytucjonalnym znalazło się aż 37 polskich uczelni (13 więcej niż przed rokiem). W rankingu uczelni najwyżej ulokował się Uniwersytet Jagielloński (na miejscu 320). Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu sklasyfikowany został na 1602 miejscu.

Liczba dyscyplin (subjects), w których sklasyfikowano polskie uczelnie również znacząco się zwiększyła – z 23 przed rokiem do 31 obecnie. W rankingu „by subject” znalazły się prowadzone na  UPP:  Food Science and Technology – 161 miejsce, Agricultural Sciences – 231 miejsce oraz Plant and Animal Science – 379 miejsce.

US News Best Global University Ranking to zestawienie przygotowywane przez amerykańską firmę U.S. News & World Report, działającą w branży medialnej od lat 30. ubiegłego wieku, i należy do najbardziej prestiżowych rankingów akademickich świata. W tegorocznej edycji sklasyfikowano 1750 uczelni z 90 krajów.

Rzeczniczka prasowa UPP