Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Zespół badawczy pod kierunkiem prof. dr. hab. Bartłomieja Mazeli laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2021 | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Zespół badawczy pod kierunkiem prof. dr. hab. Bartłomieja Mazeli laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2021

Zespół badawczy pod kierunkiem prof. dr. hab. Bartłomieja Mazeli z Wydziału Leśnego i Technologii Drewna UPP został laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2021 w kategorii: Innowacyjne technologie i badania przyszłości za realizację projektu pt. Innovative fire- and water resistant cellulose-based material.

 

 

Celem nagrodzonego projektu jest opracowanie innowacyjnego, ognioodpornego i wodoodpornego materiału na bazie celulozy (w skrócie CellMat4ever). Jest to projekt który korzysta z  dofinansowania o wartości ponad 4 000 000 zł otrzymanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego za pośrednictwem NCBiR. Jego głównym celem jest opracowanie innowacyjnych systemów wykorzystania biomasy leśnej przeznaczonej do produkcji zaawansowanych materiałów lignocelulozowych odpornych na zmienne warunki wilgotności powietrza i temperatury oraz na ogień.

Prof. dr hab. Bartłomiej Mazela odebrał nagrodę podczas 6. Forum Inteligentnego Rozwoju, które odbyło się w dniach 26-29 września 2021 r. w Toruniu.

Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju trafia od 6 lat w ręce innowatorów i inwestorów, osób i organizacji, których sposób działania i myślenia już lub w przyszłości wpływa na inteligentny i zrównoważony rozwój życia społeczeństwa i gospodarki. Wyjątkowa i bardzo prestiżowa w środowisku biznesowym i naukowym nagroda popularyzująca, promująca i doceniająca autorów innowacji technologicznych i społecznych, a także inwestycji w bezpośredni lub pośredni sposób podnoszących  standard życia. Większość wyróżnionych projektów znajduje się w fazie realizacji. Nagroda jest wyrazem szacunku dla pomysłu, a także planu na przyszłość realizowanego projektu i podejścia do jego promocji.

 

Iwona Cieślik
Rzeczniczka prasowa UPP

 

WYDZIAŁY