Lipiec 2023

Stowarzyszenie Przyjaciół Wydziału Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii - współpraca dla rozwoju nauki i gospodarki

Na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu od roku funkcjonuje Stowarzyszenie Przyjaciół Wydziału Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii (WROiB). Jego misją jest zacieśnianie więzi wewnątrz Wydziału oraz wspieranie współpracy między Uczelnią a przedsiębiorstwami, instytucjami, organizacjami i innymi podmiotami, zarówno na krajowym, jak i międzynarodowym poziomie.

Do grona przeszło 70-ciu uczelni obsługiwanych przez PCG Academia dołącza Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. Uczelnia, we współpracy z PCG wdroży zintegrowany system do zarządzania informacją naukową złożony z dwóch komponentów – systemu ewidencyjno-analitycznego Sciencecloud oraz repozytorium naukowego DSpace 7.  Wdrożenie systemu jest realizowane z inicjatywy Władz rektorskich i stanowi kluczowy etap w realizacji Strategii UPP.

Projekt znaku wód wielkich w Poznaniu na 100-lecie wielkiej poznańskiej powodzi

Przypomnienia o wielkich powodziach w Poznaniu, poprzez wyeksponowanie w jednym miejscu informacji z datami i poziomami wielkich powodzi, to pomysł wypracowany w Zarządzie Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Wodnych i Melioracyjnych (SITWM) w Poznaniu. Projekt miałby zostać zrealizowany na stulecie ostatniej wielkiej poznańskiej powodzi z 1924 roku. Inicjatywa ma na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat zagrożeń związanych z powodziami oraz ma być inspiracją do działań na rzecz przyszłej ochrony miasta przed tego typu klęskami.

Wizyta ambasadora Nigerii na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu

Christian Onuoha Ugwu, ambasador Federalnej Republiki Nigerii w Polsce wraz z małżonką gościli na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Przedstawiciele nigeryjskiej dyplomacji spotkali się ze studentami z Nigerii studiującymi na Uczelni oraz zwiedzili Pilotową Stację Biotechnologii oraz Uniwersyteckie Centrum Medycyny Weterynaryjnej.