Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Pilotażowy program publikowania otwartego Elsevier | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Pilotażowy program publikowania otwartego Elsevier

Wersja do wydrukuWersja do wydruku

W ramach licencji krajowej Elsevier 2019-2021 od 2 września 2019 działa program pilotażowy publikowania otwartego dla polskich autorów korespondencyjnych.

Program ma dwie części: A i B.

Program A obejmuje publikację określonej liczby artykułów otwartych, które zostaną w całości sfinansowane z krajowej opłaty licencyjnej.

Program B obejmuje publikację dowolnej liczby dalszych artykułów otwartych za opłatą ponoszoną przez instytucję, w której afiliowany jest autor, z wykorzystaniem zniżki w stosunku do cennika standardowego.

 

Informujemy, że ze względu na wciąż małe wykorzystanie programu (160 artykułów do dzisiaj), po uzgodnieniu z Elsevier, istnieje możliwość włączenia do programu ok. 200 artykułów, które zostały wysłane do wydawcy po 31 maja 2019 i opublikowanych w modelu subskrypcyjnym przed uruchomieniem programu 2 września. W informatorze o programie publikowania otwartego Elsevier zostały zaktualizowane prezentacje formularza dla autorów w programie A i B ("Authors journey").

Istotna modyfikacja informacji, wyświetlanej w formularzu na stronie 5 i 6 przy opcji "Gold Open Access" - link "the rules of the Open Access pilot program in Poland".

 

Skrótowa informacja dla autorów wypełniających formularz - Article Publication Services

Więcej informacji na stronie WBN , oraz na stronie Biblioteki Głównej UPP

WYDZIAŁY