Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Historyczna obrona on-line | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Historyczna obrona on-line

Wersja do wydrukuWersja do wydruku

15 kwietnia 2020  roku przejdzie do historii Wydziału Inżynierii Środowiska i Gospodarki Przestrzennej jako dzień, kiedy odbył się po raz pierwszy egzamin magisterski w systemie on-line.
 

 

Czterech dyplomantów kierunku Environmental Engineering and Protection: Mbah Jasper Tembeck z Kamerunu, Arlinda Cakaj z Kosowa, Yanchu Chen i Tongxin Wang z Chin przystąpiło do egzaminu za pomocą platformy zoom. Studenci zostali zmuszeni do pozostania w Polsce dłużej niż przewidywali w związku z koronawirusem. Pierwotny termin obrony ustalony był na 17 marca 2020 roku, ale niestety nie udało się zorganizować w standardowych warunkach. Czas mijał, a studenci czekali na wyznaczenie kolejnego terminu i powrót do domu, jak również w międzyczasie poszukiwali pracy, czy wolnego stanowiska na studiach doktoranckich. Do tego potrzebne były ukończone studia magisterskie wraz z uzyskaniem tytułu zawodowego magistra.
 

Nie mogliśmy zostawić ich bez możliwości rozwoju kariery zawodowej czy naukowej! Przeprowadziliśmy egzamin on-line!
 

Procedura egzaminacyjna przebiegała identycznie, jakbyśmy siedzieli na sali obok siebie. Porządku przebiegu obron pilnowała prodziekan ds. studiów dr inż. Anna Szymczak-Graczyk skrupulatnie na bieżąco wypełniając protokoły egzaminacyjne. W określonych godzinach logowali się dyplomanci, ich promotorzy i recenzenci. Stali członkowie komisji prof. Jean Diatta, prof. UPP Klaudia Borowiak i dr hab. Rafał Stasik koordynowali przebieg egzaminu z zakresu materiału ze studiów oraz dbali o optymistyczne nastroje egzaminowanych i pozostałych uczestników egzaminu.
 

Wszystko przebiegło pomyślnie! Studenci zaprezentowali wyniki swoich prac, odpowiadali na pytania do pracy i pytania egzaminacyjne. Wszystko było zrealizowane zgodnie z zaplanowanym harmonogramem, co często nie udaje się w spotkaniach bezpośrednich.
 

Na koniec ogłoszenie wyników! Zaprosiliśmy dyplomantów, ich przyjaciół i rodziny. Atmosfera była uroczysta i optymistyczna, bo wszyscy uzyskali bardzo dobre wyniki.
 

Gratulujemy świeżo upieczonym magistrom i ich promotorom świetnej pracy oraz dziękujemy za umożliwienie sprawnego przeprowadzenia pierwszej obrony w trybie on-line na naszym Wydziale!
 

prof. UPP Klaudia Borowiak i dr inż. Anna Szymczak-Graczyk
WISGP

WYDZIAŁY