Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility List intencyjny w sprawie współpracy | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

List intencyjny w sprawie współpracy

Wersja do wydrukuWersja do wydruku

Instytut Technologii Żywności Pochodzenia Roślinnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu rozpoczął współpracę z Browarem Sady. Podpisano list intencyjny określający ramy kooperacji. Sygnatariuszem ze strony Uczelni był Pan Prof. dr hab. Jacek Nowak, Browar Sady reprezentował prezes zarządu Pan Jakub Nożownik. Wyrażono wolę współpracy w następujących działaniach:

1. Uczestnictwo zespołów badawczych i pracowników Stron w projektach międzynarodowych i krajowych oraz w programach badawczo-rozwojowych współfinansowanych przez Unię Europejską.

2. Współpracy w zakresie transferu technologii oraz wdrożenia projektów badawczych i komercjalizacji wyników badań naukowych na linii nauka – gospodarka.

3. Udoskonalaniu procesu kształcenia celem wzrostu potencjału kapitału ludzkiego i kompetencji absolwentów uczelni na rynku pracy.

4. Przyjmowaniu studentów Wydziału Nauk o Żywności i Żywieniu na praktyki i staże zawodowe oraz prace studialne związane z wykonywaniem prac dyplomowych.

5. Pomocy przy rozwiązywania problemów technologicznych, wykonywaniu badań i transferu wiedzy pomiędzy stronami.

Browar Sady, położony w podpoznańskich Sadach, jest nowoczesnym browarem o dużym potencjale, warzącym piwa różnego typu, od pszenicznych, wędzonych, tradycyjnych lagerów i pilsów do piw o nieoczywistych walorach smakowych, jak piwo z sokiem morelowym czy dodatkiem rabarbaru.

Koordynację współpracy ze strony Instytutu została powierzona Pani Katarzynie Polanowskiej i Panu Maciejowi Kuligowskiemu.

 

dr inż. Maciej Kuligowski
Instytut Technologii Żywności Pochodzenia Roślinnego
Wydział Nauk o Żywności i Żywieniu

WYDZIAŁY