Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility VII Koncert Galowy z okazji Dnia Patrona Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

VII Koncert Galowy z okazji Dnia Patrona Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

W sobotę, 19 listopada 2016 r, gościnna Aula Nova Akademii Muzycznej imienia I. J. Paderewskiego w Poznaniu, już po raz siódmy z okazji listopadowych Dni Patrona, wypełniła się do ostatniego miejsca, a na estradzie tego wieczoru zaprezentowały się zespoły artystyczne skupione w Centrum Kultury Studenckiej naszej uczelni.

Koncert zainaugurowały trzykrotne fanfary Zespołu Trębaczy Myśliwskich „Venator”, a słowem ze sceny publiczność powitał Jego Magnificencja Rektor UP, prof. dr hab. Jan Pikul.

100 LECIE UNIWERSYTETU POZNAŃSKIEGO

W pierwszej części koncertu wystąpiły z urozmaiconym programem artystycznym: Chór Akademicki Coro da Camera, trębacze „Venatora”, młodzi adepci tańca ludowego „Łaniki”, i ich starsi koledzy z Zespołu Pieśni i Tańca „Łany” oraz tancerze z Wielkopolskiego Klubu Tańców Polskich i Orkiestra Kameralna im. Apolinarego Szeluty z nowatorską kompozycją muzyczną.

W drugiej odsłonie formacja „Scena Muzyczna Teatru Puls” zaprezentowała w gorących rytmach show hitów z lat 70/80/90, pod tytułem „Dziś gorączka sobotniej nocy”.

Scenariusz i reżyseria VII Koncertu Galowego – Paweł Antkowiak, szef uniwersyteckiego Centrum Kultury Studenckiej.

 

 

WYDZIAŁY