Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Uniwersytet Trzeciego Wieku Edycja 3 – semestr letni 2016/2017 | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Uniwersytet Trzeciego Wieku Edycja 3 – semestr letni 2016/2017

Wersja do wydrukuWersja do wydruku

W Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu w ramach kształcenia ustawicznego w semestrze letnim roku akademickiego 2016/2017 odbyła się 3 edycja Przyrodniczego Uniwersytetu Trzeciego Wieku (PUTW). PUTW kieruje swoją ofertę do osób, które zakończyły edukację lub działalność zawodową, a chcą rozwijać aktywność intelektualną i społeczną.

Słuchacze zdobyli wiele informacji m. in. na temat: zwodniczego piękna roślin ozdobnych, zieleni Poznania i jej wpływu na zdrowie mieszkańców, a także jedzenia z marketu w naturalnym przebraniu. Ciekawe zagadnienia dotyczące branży drzewnej zostały przedstawione podczas wykładu pt.: „ Czego nie wiesz o drewnie”.

Duże zainteresowanie wzbudził wykład o przetworach z ziół, podczas którego Seniorzy dowiedzieli się o najbardziej korzystnych terminach zbioru ziół. Poznali również sposoby ich  konserwacji oraz przepisy na przygotowanie syropów, nalewek, win, octów, olejów i masła ziołowego. Część Seniorów wdziała również udział w warsztatach zielarskich. Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć z tych warsztatów.

W ramach PUTW odbywają się także spotkania z udziałem zaproszonych gości spoza Uniwersytetu.  W edycji letniej 2016/2017 gościem była pani asp. szt. Magdalena  Piaseczyńska - funkcjonariusz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, która poprowadziła warsztaty na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa osób starszych. Seniorzy chętnie dyskutowali na temat unikania zagrożeń oraz w jaki sposób ustrzec się przed stratą oszczędności.

W ramach zajęć PUTW cyklicznie odbywają się warsztaty pt.: „Czy odżywiasz się prawidłowo”, podczas których uczestnicy analizują swoje nawyki żywieniowe i ustalają indywidualne zapotrzebowania energetyczne.

Działalność Przyrodniczego Uniwersytetu Trzeciego Wieku organizuje i koordynuje Centrum Kształcenia Ustawicznego. Spotkania cieszą się coraz większą popularnością, a zatem niewątpliwie jest to promocja Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Zapraszamy na kolejną, czwartą edycję Przyrodniczego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, która rozpocznie się 11 października 2017r. o godz. 17:00 wykładem pt.: „Wielki problem w małej skali, czyli choroby roślin w ogrodach działkowych”  (sala nr 2, ul. Dąbrowskiego 159). Terminy kolejnych spotkań zostaną umieszczone m. in. na stronie internetowej Uczelni.

Wstęp na zajęcia jest wolny i bezpłatny.

 

Dodatkowych informacji udziela mgr Agnieszka Kurasz

Centrum Kształcenia Ustawicznego

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu,

Collegium Maximum, ul. Wojska Polskiego 28, pok. 113

tel.: (061) 848 70 26,   e-mail: cku@up.poznan.pl 

WYDZIAŁY