Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility UPP na XIX Wielkopolskich - Archidiecezjalnych Dożynkach Wielkopolskich | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

UPP na XIX Wielkopolskich - Archidiecezjalnych Dożynkach Wielkopolskich

Wersja do wydrukuWersja do wydruku

UPP na XIX Wielkopolskich - Archidiecezjalnych Dożynkach Wielkopolskich

Na placu Świętego Wojciecha w Gnieźnie, tradycyjnie w ostatnią niedzielę sierpnia, rolnicy Wielkopolski podziękowali za plony. Do wspólnego dzielenia się chlebem z tegorocznych zbiorów zaprosili Marek Woźniak - Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Arcybiskup Wojciech Polak - Metropolita Gnieźnieński, Prymas Polski, Beata Tarczyńska - Starosta Gnieźnieński i Tomasz Budasz - Prezydent Gniezna 

Podczas XIX Wielkopolsko-Archidiecezjalnych Dożynek Wielkopolskich odbyła się Wystawa rolnicza " Wielkopolska wieś- tradycja i nowoczesność". Otwarcie Wystawy odbyło się z udziałem Marszałka Marka Wożniaka i Wicemarszałka Krzysztofa Grabowskiego.

W wystawie wzięło udział ponad 60 wystawców, w tym Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, reprezentowany przez Wydział Ekonomiczno-Społeczny.

Zwiedzający Wystawę mieli okazję poznać bogactwo i różnorodność wielkopolskiej wsi i rolnictwa. W trakcie eventu odbył się Finał XVII edycji Wojewódzkiego Konkursu Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów, a także Wielkopolskie Dni Energii. 

Stoisko Uczelni cieszyło się sporym zainteresowaniem, szczególnie ze strony młodzieży zwiedzających Wystawę. Zainteresowani mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną Uczelni,  w tym ofertą studiów podyplomowych. Stoisko nasze gościło Prorektora ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą prof. dr hab. Krzysztofa Szoszkiewicza, Marszałka Marka Wożniaka, Dyrektora Departamentu Rolnictwa Marka Beera, dr Jana Maćkowiaka - Dyrektora Muzeum Rolnictwa w Szreniawie, Prezesa Wielkopolskiej Izby Rolniczej Piotra Walkowskiego i in.

W niedzielne popołudnie nie zabrakło tradycyjnego obrzędu dożynkowego, zaprezentowanego przez Zespół Pieśni i Tańca „Łany” Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.       

 

dr Ryszard Jaworski, Wydział Ekonomiczno-Społeczny

WYDZIAŁY