Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility XXI targi Edukacyjne w Poznaniu za nami | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

XXI targi Edukacyjne w Poznaniu za nami

W miniony weekend, w dniach 24-26 marca 2017 roku na terenie MTP odbyła się XXI edycja Targów Edukacyjnych. Jak co roku młodzi ludzie licznie odwiedzali stoiska uczelni wyższych z całej Polski w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące ich pytania, takie jak - Gdzie studiować?, Jaki wybrać kierunek?, Jakie są perspektywy pracy po ukończeniu studiów?, Jakie studia najlepiej wpisują się w pasje i zainteresowania przedstawicieli „Pokolenia Z” oraz wychodzą naprzeciw wymaganiom i oczekiwaniom przyszłych pracodawców?

Wśród wystawców nie mogło zabraknąć Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Szeroka i zdywersyfikowana oferta edukacyjna, nowe, kierunki, elastyczne i innowacyjne programy kształcenia spełniające wysokie standardy, wykwalifikowana kadra nauczycieli akademickich, nowoczesna infrastruktura, szeroki wachlarz praktyk, staży czy programów ambasadorskich oraz doradztwo w zakresie poruszania się po rynku pracy, diagnozowania kompetencji zawodowych, szkolenia dotyczące umiejętności miękkich – to tylko niektóre atuty czyniące nasz uniwersytet jednostką prestiżową, przyjazną, wychodzącą naprzeciw oczekiwaniom i preferencjom ludzi młodych oraz wymaganiom pracodawców.

Dużym zainteresowaniem przyszłych studentów cieszyły się kierunki: Weterynaria, Dietetyka, Finanse i rachunkowość, Biotechnologia, Architektura krajobrazu, Leśnictwo. Wiele pytań młodych ludzi dotyczyło też możliwości podjęcia studiów ukierunkowanych na zagadnienia i problemy szeroko pojętego środowiska, jego bezpieczeństwa, ochrony, dobrostanu, zarządzania jego komponentami, zrównoważonego rozwoju, racjonalnego gospodarowania zasobami naturalnymi czy ekonomicznymi, a także jakości życia człowieka skierowanej głównie na zdrowotność i bezpieczeństwo żywności oraz – zgodnie z zasadą work-life-balance – właściwe zarządzanie czasem, w którym znajduje się miejsce na regenerację sił witalnych czy rozwijanie swoich pasji. W oczekiwania i zainteresowania „Pokolenia Z” bardzo dobrze wpisują się zatem nasze kierunki, m.in.: Ochronna środowiska, Gospodarka przestrzenna, Inżynieria środowiska, Ekonomia, Ekoenergetyka, Medycyna roślin, Agroturystyka, Jakość i bezpieczeństwo żywności.

Nasza oferta edukacyjna zatem daje szansę na dobry start w przyszłość, podjęcie satysfakcjonującej pracy umożliwiającej rozwijania swoich zainteresowań przyrodniczych i pasji poznawczych.

Wszystkim zainteresowanym ofertą kształcenia Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu fachową pomocą i poradą służyli pracownicy Działu Marketingu i Komunikacji oraz studenci – przedstawiciele wszystkich wydziałów. Odwiedzający nasze stoisko mogli także bezpośrednio porozmawiać z wykładowcami i pracownikami wydziałów, dowiedzieć się więcej na temat specyfiki kształcenia, realizowanych na kierunkach przedmiotów czy zajęć praktycznych, co dla młodych ludzi stanowi wartość dodaną oferty.

Dział Marketingu i Komunikacji UPP
Zdjęcia:Dr U. Mojsiej, K. Madelska -Pawlak

WYDZIAŁY