Czerwiec 2018

Konkurs na „Hasło towarzyszące obchodom 100-lecia Akademickich Studiów Rolniczo-Leśnych”

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu organizuje konkurs na „Hasło towarzyszące obchodom 100-lecia Akademickich Studiów Rolniczo-Leśnych”, z okazji których Uczelnia przygotowuje liczne wydarzenia kulturalne, naukowe oraz publikacje okolicznościowe.

Hasło powinno być oryginalne, uniwersalne, czytelne, zwięzłe i łatwe do zapamiętania, podkreślające tradycję i wyjątkowość Uczelni.

XX posiedzenie Senatu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Podczas posiedzenia pozytywnie zaopiniowano wnioski o mianowanie na stanowisko profesora zwyczajnego: prof. dr. hab. Bartłomieja Mazeli, prof. dr hab. Doroty Cieślak, prof. dr hab. Małgorzaty Pomorskiej-Mól oraz prof. dr. hab. Krzysztofa Szoszkiewicza. Pozytywnie zaopiniowano również 3 wnioski o zatrudnienie: prof. dr. hab. Marka Houszki na stanowisku profesora zwyczajnego oraz dr hab. Beaty Doczekalskiej i dr. hab. Mariusza Sojki na stanowisku profesora nadzwyczajnego.

Jubileusz 50-lecia ukończenia studiów wyższych

Jubileusz 50-lecia ukończenia studiów wyższych obchodzili absolwenci ówczesnego Wydziału Technologii Rolno-Spożywczej Wyższej Szkoły Rolniczej w Poznaniu. „Każdy jubileusz skłania do refleksji i podsumowań, do świętowania i radości. Zapewniam Państwa, że uczelnia pamięta o swoich absolwentach, bo to dzięki Wam to co uniwersyteckie przenika w środowiska społeczno-kulturalne, polityczne i gospodarcze, a uniwersytet dzięki absolwentom i ich karierom, buduje swoją historię.”  –  mówił podczas uroczystości prof. dr hab.

Zwierzęta hodowlane zakładów doświadczalnych UPP nagrodzone na RWZH Sielinko 2018

W dniach 9-10 czerwca 2018 r. odbyły się, organizowane przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu, Wielkopolskie Targi Rolnicze - I Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych Sielinko 2018. W wystawie uczestniczyły zakłady doświadczalne Uczelni: Rolnicze Gospodarstwo Doświadczalne Brody, Rolnicze Gospodarstwo Doświadczalne Dłoń i Rolnicze Gospodarstwo Doświadczalne Swadzim.

Nagrody dla laureatów sesji studenckich kół naukowych UPP

Prof. dr hab. Cezary Mądrzak, Prorektor ds. studiów oraz prof. dr hab. Roman Gornowicz, Prorektor ds. kadr i rozwoju uczelni 14 czerwca br. w Sali Senatu wręczyli nagrody dla laureatów tegorocznej Sesji Studenckich Kół Naukowych Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Sesja Studenckich Kół Naukowych, podczas której studenci zaprezentowali wyniki prac badawczych powstałych w ramach działalności studenckiego ruchu naukowego, odbyła się 22 maja w Ośrodku Naukowo-Dydaktycznym w Zielonce.

W labiryncie przewodu pokarmowego…

Na Stadionie Narodowym w Warszawie,  9 czerwca br. odbył się 22. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Tematem tegorocznego pikniku był szeroko pojęty “Ruch”. Wśród wielu wystawców znaleźli się również członkowie Koła Naukowego Dietetyków Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Przedstawiciele Koła interpretując hasło “Ruch”, zaprezentowali na swoim stanowisku trzy pokazy, które dotyczyły: