Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Noc Naukowców | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Noc Naukowców

W ubiegły piątek, 30 września na terenie kampusu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu odbyła się doroczna Noc Naukowców. To impreza, która już od 10 lat na stałe gości na mapie wydarzeń edukacyjnych miasta Poznania. Nasza uczelnia, od ośmiu lat aktywnie uczestniczy w evencie, który jest doskonałą formą prezentacji tajników nauki i badań szerokiemu audytorium.

W tegorocznej edycji na terenie UP odbyło się prawie 200 imprez – warsztatów, pokazów, wykładów, stoisk interaktywnych, quizów, degustacji, które ulokowane były w 16 budynkach na terenie kampusu. Najwięcej wydarzeń tradycyjnie miało miejsce w budynku Collegium Maximum przy ul. Wojska Polskiego 28 oraz budynku Nauk o Żywności i Żywieniu przy ul. Wojska Polskiego 31/33. Uczestnicy wydarzenia dopisali, a każdy z szerokiego audytorium znalazł coś interesującego dla siebie. Można było m.in. dowiedzieć się i zobaczyć jaki wpływ mają wybrane czynniki fizyczne (światło, dźwięk, pole elektromagnetyczne) na człowieka, zapoznać się z historią i rodzajami łucznictwa, nauczyć się profesjonalnej prezentacji w języku obym, posmakować chronionych produktów żywnościowych, zapoznać się z fenomenem snu czy właściwościami i sposobami wykorzystania ciekłego azotu, dowiedzieć się jak wzmocnić swoją odporność, poprawić kondycję fizyczną, rozebrać karpia, przygotować tradycyjne i regionalne potrawy, a nawet przenieść się na chwilę na naukową wyprawę, piknik nad rzeką czy pozwiedzać afrykańskie kraje.

Interesujące i różnorodne pokazy, doskonała pogoda, przyciągające wzrok iluminacje świetlne i dźwiękowe budynku Collegium Maximum stworzyły niezapomnianą atmosferę, która z pewnością pozwoli na zachowanie wrażeń i będzie doskonałym zaproszeniem na następną edycję.

dr inż. Grażyna Adamczyk
Działu Marketingu i Komunikacji

WYDZIAŁY