Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility UPP KUŹNIĄ PREZESÓW | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

UPP KUŹNIĄ PREZESÓW

Wersja do wydrukuWersja do wydruku

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu najlepszy wśród uczelni przyrodniczych w dziewiątej edycji rankingu kuźni prezesów, przygotowanym przez dziennik „Rzeczpospolita”.

Ranking powstał na podstawie analizy wykształcenie 570 szefów największych przedsiębiorstw w Polsce z tegorocznej Listy 2000. Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu może pochwalić się największą grupą absolwentów będących szefami czołowych firm wśród uniwersytetów przyrodniczych. W zestawieniu ogólnym sklasyfikowany został na 15 miejscu. Z analiz przeprowadzonych przez „Rzeczpospolitą” wynika, że dominującą pozycję zajmują uczelnie techniczne, ale ich udział systematycznie spada. Zwiększa się natomiast odsetek kadry menedżerskiej z dyplomem uczelni ekonomicznej. Wzrost odnotował również Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, odsetek prezesów z dyplomem UPP wynosi 2,44% i jest wyższy o 0,66% w stosunku do roku 2016.

 

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Iwona Cieślik
Rzecznik prasowy UPP

WYDZIAŁY