Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Przebudowa domu studenckiego JURAND w Poznaniu | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Przebudowa domu studenckiego JURAND w Poznaniu

Przebudowa Domu Studenckiego Jurand w Poznaniu

 

BeneficjentUniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

 

Instytucja Zarządzająca: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Umowa dotacyjna nr 2084 na dofinansowanie kosztów realizacji inwestycji

Termin zakończenia projektu – 31 styczeń 2022 roku.

 

 

Inwestycja polega na wykonaniu robót budowlanych i instalacyjnych w istniejącym Domu Studenckim Jurand, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa studentom mieszkającym w budynku oraz pracownikom Uczelni obsługującym obiekt. Zakres robót obejmuje: przebudowę segmentów na izolatki, montaż bezdotykowego systemu dostępu do pokoi, montaż bezdotykowych baterii umywalkowych, montaż automatycznych drzwi wejściowych wraz ze śluzą do dezynfekcji i pomiaru temperatury ciała, montaż okna podawczego z podajnikiem przesuwnym na klucze oraz montaż platformy schodowej dla osób z niepełnosprawnością ruchową na schodach wejściowych do budynku. Planowane roboty nie zmieniają funkcji budynku. Dom Studencki Jurand został wybudowany w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku.

Podstawowe dane budynku:
powierzchnia zabudowy: 818 m2
powierzchnia użytkowa: 5.089 m2
kubatura: 26.448 m3
liczba kondygnacji – 12

W budynku mieszka ponad 500 studentów. Obiekt zlokalizowany jest w kampusie przy ul. Piątkowskiej składającym się z trzech akademików oraz pięcioskrzydłowego budynku dydaktycznego.

 

Planowane roboty mają zwiększyć bezpieczeństwo mieszkającym studentom w akademiku. Cel ten będzie osiągnięty poprzez zminimalizowanie kontaktów z urządzeniami używanymi przez większą liczbę ludzi. Temu ma służyć bezdotykowy system dostępu do pokoi, montaż bezdotykowych baterii umywalkowych, montaż drzwi automatycznych ze śluzą do dezynfekcji i pomiaru temperatury ciała. Przebudowa segmentów na izolatki umożliwi odseparowanie osób z objawami covid. Platforma schodowa zapewni bezpieczeństwo osobom transportującym chorych. W czasie ostatniej dekady w Domu Studenckim Jurand zostały wyremontowane pokoje studenckie oraz sanitariaty, Wymienione zostały windy. Budynek został ocieplony.

 

DOFINANSOWANIE: 1.236.731,00 zł

CAŁKOWITA WARTOŚĆ: 1.516.23,07 zł

WYDZIAŁY