Rzecznicy Nauki w Terenie – Poznań

Spotkanie było częścią programu Centrum Nauki Kopernik „Rzecznicy Nauki”, które ma na celu inkubację współpracy dziennikarzy i naukowców. W tym roku program został rozszerzony poza Warszawę i spotkania odbywają się w 5 miastach, min.: w Poznaniu.

W organizacji przedsięwzięcia wzięły udział: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Centrum Nauki Kopernik i Stowarzyszenie Rzecznicy Nauki.

Post factum

Orkiestra pod dyr. dra Mateusza M.J. Sibilskiego wykonała Divertimento D-dur KV 136 Wolfganga Amadeusza Mozarta, a Akademicki Chór Coro da Camera  wykonał cztery z 12  części Requiem walijskiego kompozytora Karla Jenkinsa: Dies irae, Lacrimosa, Pie Jesu, In Paradisum.  Dzieła zaaranżowanego na chór i orkiestrę. Chórowi towarzyszyli instrumentaliści Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II im. M. Karłowicza. Przy fortepianie Anna Piwosz. Dyrygowała dr Barbara Dąbrowska-Silska.

XIII Posiedzenie Senatu UPP

W ubiegłorocznym dokumencie Strategia rozwoju Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na lata 2016 – 2020 jednym z priorytetowych kierunków działania kierownictwa było wypracowanie zasad i przeprowadzenie decentralizacji  zarządzania finansami publicznymi.

IV Akademia Sokowa „Soki owocowe i warzywne – jakość technologia i ich wartość odżywcza”,

Wykłady zaprezentowali prelegenci z kilku jednostek naukowych: prof. dr hab. Witold Płocharski z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach, dr hab. Jarosław Markowski z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach, prof. dr hab. Jan Oszmiański z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, prof. dr hab. Janusz Czapski z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu,  dr Małgorzata Kujawska z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, dr hab.

WideoSeminaria z nowoczesnych technik instrumentalnych dostępnych w Centrum NanoBioMedycznym UAM w Poznaniu

Tematyka wykładów: „Nanotechnologia w praktyce. Problematyka badawcza realizowana w Centrum NanoBioMedycznym UAM.”

Miejsce: KATEDRA CHEMII ul. Wojska Polskiego 75, sala wykładowa im. prof. Stanisława Glixellego

Termin:  29 listopada oraz 6, 13 i 20 grudnia 2017 r., godz. 10.00-11.30

Seminarium 1: (29.11.2017)

ZałącznikRozmiar
PDF icon wideoseminaria 2017 w Katedrze Chemii UPP.pdf495.97 KB

Wycena i aukcja tryków jak za dawnych lat bywało

Owce rasy wielkopolskiej związane są z Brodami od ponad pięćdziesięciu lat. Nazwy gospodarstwa w Brodach się zmieniały, a prace nad udoskonaleniem rasy wielkopolskiej były nieustannie prowadzone przez Katedrę Hodowli i Produkcji Owiec w Poznaniu pod kierownictwem profesora Zdzisława Śliwy. Jest to jedna z najliczniejszych ras zachowawczych owiec w Polsce. Rolnicze Gospodarstwo Doświadczalne w Brodach, które jest kolebką owcy wielkopolskiej, corocznie uczestniczy w wystawach krajowych i regionalnych zdobywając championaty.