Wrzesień 2022

Portret współczesnego naukowca w najnowszych Wieściach Akademickich

Ksiądz prof. Michał Heller, doktor honoris causa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu (2010 r.) napisał w swojej książce Jak być uczonym, że najbardziej odczuwalną przyjemnością związaną z uprawianiem nauki nie jest stan posiadania wiedzy, lecz proces jej zdobywania. Przygoda pioniera, odkrywcy... Wysiłek i ryzyko... I droga, którą się pokonuje. Autor zadaje jednocześnie pytanie, czy przyjemność byłaby aż tak wielka, gdyby nie było się przekonanym, że droga ta dokądś prowadzi i że warto tam zmierzać?

Trener CKF UPP asystentem selekcjonerem drużyny socca, która wywalczyła brąz na mistrzostwach świata

Po bardzo dobrym turnieju reprezentacja Polski w piłce nożnej 6-osobowej (tzw. socca) wywalczyła brąz. Asystentem selekcjonera kadry od 2014 roku jest Rafał Gozdecki, pracownik Centrum Kultury Fizycznej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu (CKF UPP).

Podpisanie umowy na budowę Centrum Klinicznego B+R medycyny i hodowli zwierząt oraz ochrony klimatu

20 września br. odbyło się uroczyste podpisanie umowy, na wykonanie robót budowlanych w formule zaprojektuj i wybuduj Centrum klinicznego B+R medycyny i hodowli zwierząt oraz ochrony klimatu. Wykonawcą robót w postępowaniu przetargowym wybrana została firma CLIMAMEDIC, która jest polską firmą zajmującą się generalnym wykonawstwem w zakresie budownictwa specjalistycznego, w szczególności w dziedzinie szpitali oraz obiektów służby zdrowia.