Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Kwiecień 2018 | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Kwiecień 2018

XVIII posiedzenie Senatu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Podczas posiedzenia przyjęto 3 uchwały dotyczące studiów doktoranckich. Pierwsza z nich: w sprawie warunków i trybu rekrutacji na stacjonarne i niestacjonarne studia doktoranckie na rok akademicki 2018/2019 wprowadza min. nowe uregulowania dotyczące stypendiów dla doktoratów wdrożeniowych. W konsekwencji tej uchwały oraz w związku ze zmianami regulacji prawnych dotyczących efektów kształcenia podjęta została uchwała w sprawie określenia efektów kształcenia na studiach doktoranckich.

Sukces pływaczek UPP

22.04 zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu zorganizowane przez AZS Poznań. W imprezie, która odbyła się na nowoczesnej pływalni w Termach Maltańskich w Poznaniu, udział wzięło ponad 800 zawodników. W klasyfikacji kobiet uczelni społeczno-przyrodniczych Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu zajął drugie miejsce. Mistrzostwa w pływaniu są, po lekkoatletyce, drugimi pod względem liczebności zawodników Akademickich Mistrzostw Polski. Naszym zawodniczkom gratulujemy!

 

Iwona Cieślik
Rzecznik prasowy UPP

117 wydarzeń w 13 miejscach czyli Poznański Festiwal Nauki i Sztuki na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu

Wydarzenie otworzył prof. dr hab. Krzysztof Szoszkiewicz – prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą, a wykład inauguracyjny zatytułowany „Puszcza Amazońska z bliska i z daleka w świetle presji człowieka” wygłosił dr hab. Piotr Lewandowski, który opowiedział o Puszczy – „zielonych płucach świata”.

Złoto dla naszej doktorantki

Nasza doktorantka Natalia Leciejewska  wywalczyła złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski w kategorii 48kg na Mistrzostwach Polski Muaythai IFMA 2018 odbywających się w dniach 21-22 kwietnia w Kaliszu. W zawodach wzięło udział przeszło 150 zawodników. Muaythai to tajski sport walki kładący nacisk na walkę w klinczu z wykorzystaniem uderzeń oprócz pięści, również stóp, łokci i kolan. Walki są rozgrywane w ringu w poszczególnych kategoriach wagowych zawodników i zawodniczek. To już kolejny sukces Natalii w tej dyscyplinie.

 

Uroczyste zakończenie inwestycji aparaturowej na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach

Przeprowadzenie inwestycji było możliwe dzięki uzyskaniu na drodze konkursowej dotacji celowej w wysokości 3 572 000 zł z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W uroczystości uczestniczyli między innymi prof. dr hab. Roman Gornowicz - Prorektor ds. Kadr i Rozwoju Uczelni, prof. dr hab. Piotr Ślósarz - Dziekan Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach, prof. dr hab. Dorota Cieślak - Prodziekan ds. Nauki, prof. dr hab.

Studentki UPP wśród wyróżnionych autorów najlepszych prac magisterskich

W kategorii prac magisterskich wyróżnienia otrzymały studentki Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu: Kamila Chaber za pracę "Koncepcja odnowy przestrzeni ulicznej w okolicach Rynku Jeżyckiego w świetle idei shared space", promotorzy: dr Michał Beim oraz dr inż. Michał Fiedler oraz Karolina Kuś za pracę "Parki kieszonkowe jako element zielonej infrastruktury Poznania", promotor: dr hab. inż. arch. Elżbieta Raszeja. Na XIV edycję Konkursu wpłynęły 133 prace dyplomowe, w tym w tym 43 rozprawy doktorskie i 90 prac magisterskich.

NL-PL Poznan networking meeting w UCMW

17 marca br. w Uniwersyteckim Centrum Medycyny Weterynaryjnej UPP prof. dr hab. Piotr Ślósarz, Dziekan Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach zainaugurował “NL-PL Poznan networking meeting”. Spotkanie miało na celu integrację naukowców z Uniwersytetu w Wageningen w Holandii, Instytutu Weterynarii – PIB w Puławach, Instytutu Genetyki i Hodowli Zwierząt – PAN w Jastrzębcu oraz Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach UPP.

 

Iwona Cieślik
Rzecznik prasowy UPP

”Cuisines of the world”

W miniony czwartek, 12 kwietnia br. odbyła się impreza integracyjna dla studentów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu ”Cuisines of the world”. Wydarzenie, zorganizowane we współpracy z klubem „9 stóp”, miało stworzyć okazję do wspólnego spędzenia czasu w przyjaznej atmosferze i poznania kultur innych krajów poprzez tradycyjne potrawy przygotowane przez studentów zagranicznych Uczelni. Można było skosztować dania regionalne z całego świata: Bangladeszu, Brazylii, Chin, Indii, Indonezji, Meksyku czy Rwandy.

Strony

WYDZIAŁY