Grudzień 2019

XXXV POSIEDZENIE SENATU UNIWERSYTETU PRZYRODNICZEGO W POZNANIU

18 grudnia 2019 r. odbyło się XXXV posiedzenie Senatu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Tradycyjnie to ostatnie w roku kalendarzowym posiedzenie Senatu rozpoczęto od wręczania studentom nagród oraz wyróżnień za rok akademicki 2018/2019. Nagrody pieniężne otrzymali studenci, którzy wyróżnili się aktywną działalnością społeczną na rzecz środowiska studenckiego Uniwersytetu i jednocześnie uzyskali w poprzednim roku akademickim średnią ocen z egzaminów i zaliczeń nie niższą niż 4,00.

SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE Z PRACOWNIKAMI

Pracownicy administracji UPP zebrali się 20 grudnia 2019 r. w Kolegium Rungego na tradycyjnym wigilijnym spotkaniu z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W spotkaniu uczestniczyły władze rektorskie oraz dziekani.

CHOINKA REKTORSKA ROZBŁYSŁA

Jak co roku w Collegium Maximum przy popiersiu patrona UPP Augusta hrabiego Cieszkowskiego rozbłysła świąteczna choinka przekazana władzom uczelni przez Koło Leśników Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

MIKOŁAJKI ZE SPOŁECZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ UCZELNI

W mikołajkowy piątek w Collegium Maximum Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu odbyło się niezwykłe wydarzenie. Podczas Mikołajek ze Społeczną Odpowiedzialnością Uczelni promowane były idee zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności uczelni.

PODRĘCZNIK INNY NIŻ WSZYSTKIE - PIERWSZY E-BOOK WYDANY NA UPP

Wydział Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach UPP idzie z duchem czasu publikując pierwszy tak innowacyjny podręcznik w formie e-booka dla studentów weterynarii pt. „Weterynaryjna ochrona zdrowia publicznego” pod redakcją dra Przemysława Racewicza.

WYNIKI KONKURSU MINIATURA 3

Narodowe Centrum Nauki (NCN) opublikowało 5 grudnia 2019 roku listy rankingowe konkursu Miniatura 3. Program wspiera naukowców, którzy do tej pory nie byli beneficjentami systemu grantowego NCN. Wśród laureatów jest  trzynastu naukowców Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, którzy otrzymają w sumie ponad 400 tys. zł na realizację działań naukowych.