Sierpień 2020

Przekazanie insygniów rektorskich

Prof. dr hab. Jan Pikul ustępujący rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu przekazał 31 sierpnia 2020 r. insygnia rektorskie swojemu następcy prof. dr. hab. Krzysztofowi Szoszkiewiczowi, który będzie piastował to stanowisko w kadencji 2020-2024. Wraz z rektorem władzę obejmują nowi prorektorzy, dziekani i prodziekani.

Wydawania kart abonamentowych na parking samochodowy

dot. miejsc parkingowych przy ul. Wołyńskiej w Poznaniu​

Dział Gospodarczy i Zaopatrzenia Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu informuje, iż w związku z rozpoczynającym się rokiem akademickim, wydawanie kart dla pracowników oraz studentów, uprawniających do bezpłatnego parkowania samochodów na parkingu przy ul. Wołyńskiej w Poznaniu

W miesiącu wrzesniu 2020 r. karty będą wydawane w poniedziałki i piątki w godz. 8.00 -10.00. Dodatkowo karty będą wydawane w dniu 26 września ( sobota ) w godz. 8.00-10.00

Gacek, wampir, ślepy lelek – czyli co wiemy o nietoperzach?

W ostatnią sobotę i niedzielę sierpnia obchodzimy Międzynarodową Noc Nietoperzy. Wydarzenie organizowane jest od 1997 roku pod auspicjami "Porozumienia o ochronie populacji nietoperzy europejskich" (ang. EUROBATS - Agreement on the Conservation of Populations of European Bats). Na temat tych skrzydlatych ssaków powstało wiele mitów. Dziś rozwiewają je członkowie Sekcji Teriologicznej Koła Leśników UPP – Wojciech Olma i Katarzyna Sycz.

Komunikat nr 14 Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu z dnia 26 sierpnia 2020 r. w sprawie przewidywanej organizacji zajęć dydaktycznych w semestrze zimowym roku akademickiego 2020/2021 w Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu

W związku z nieprzewidywalną sytuacją epidemiczną zarządzenie Rektora w sprawie organizacji zajęć zostanie wydane w drugiej dekadzie września z uwzględnieniem bieżących danych na temat sytuacji epidemicznej oraz wytycznych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Kawka z mleczkiem – czyli rzecz o nietypowo ubarwionych ptakach

Pstrokate szpaki czy kawki często bywają obserwowane i fotografowane nie tylko przez zawodowych obserwatorów ptaków, ale i zupełnie zaskoczonych przechodniów. Po raz pierwszy na świecie opisano zjawisko aberracji barwnych w szerokiej skali – analizując prawie tysiąc przypadków dotyczących 74 gatunków. Zadanie to wykonał zespół badaczy z Polski i Czech, a wyniki ich pracy właśnie ukazały się w prestiżowym czasopiśmie IBIS.