Marzec 2022

EQVEGAN rusza z pilotażowymi szkoleniami on-line z udziałem naukowców z Wydziału Nauk o Żywności i Żywieniu

W ostatnich latach wzrasta liczba konsumentów zainteresowanych żywnością wytwarzaną na bazie surowców roślinnych. Dla producentów żywności chcących podążać za tym trendem oznacza to jedno wdrażanie innowacyjnych technologii i równoczesne rozszerzanie swoich kwalifikacji.

Komunikat Rady ds. Integracji Poznańskiego Środowiska Akademickiego w sprawie federacji poznańskich uczelni publicznych

W ramach szeroko zakrojonej kampanii informacyjnej na temat federacji skierowanej do społeczności akademickiej naszego Uniwersytetu, Rada ds. Integracji Poznańskiego Środowiska Akademickiego przekazuje poniżej kolejny komunikat.

Godzina dla Ziemi - zgasły światła na kampusie UPP

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu włączył się w ogólnoświatową akcję „Godzina dla Ziemi”. Inicjatywa ma na celu zamanifestowanie troski o środowisko. Jej uczestnicy na całym świecie o tej samej godzinie czasu lokalnego – w tym roku była to sobota, 26 marca, godzina 20.30 –  gaszą światło na godzinę, wyrażając tym samym poparcie dla idei.